Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος

Άνοιγμα Σχολείων 2022

Καλή Χρονιά!!

Όπως ήδη γνωρίζετε, τα σχολεία επαναλειτουργούν στις 10 Ιανουαρίου 2022. Η επιστροφή μας στις σχολικές τάξεις γίνεται, για μια ακόμη φορά, σε δύσκολες συνθήκες με μεγάλο αριθμό κρουσμάτων στην κοινότητα, αλλά είμαστε βέβαιοι ότι με τη δική σας πολύτιμη βοήθεια θα καταφέρουμε να κρατήσουμε τις σχολικές τάξεις ασφαλείς χώρους μάθησης και δημιουργίας και τα παιδιά μας υγιή!
Παρακαλούμε να ακολουθήσετε τα παρακάτω :

1. Προμηθευτείτε από τα φαρμακεία 5 self-test.
2. Ανεμβολίαστοι ΚΑΙ Εμβολιασμένοι μαθητές και μαθήτριες, 24 ώρες πριν έρθουν στο σχολείο πρέπει να κάνουν το πρώτο self-test.
3. Τα self-test πρέπει να γίνουν ως εξής:
– Την Κυριακή 9 Ιανουαρίου (για να έρθουν τα παιδιά σχολείο τη Δευτέρα 10/1/22).
– Την Δευτέρα 10 Ιανουαρίου (για να έρθουν τα παιδιά σχολείο την Τρίτη 11/1/22).
– Την Πέμπτη 14 Ιανουαρίου (για να έρθουν τα παιδιά την σχολείο Παρασκευή 14/1/22).
Επαναλαμβάνουμε: για ΟΛΕΣ τις μαθήτριες και ΟΛΟΥΣ τους μαθητές, εμβολιασμένους και ανεμβολίαστους!
4. Τα αποτελέσματα πρέπει να δηλώνονται την ημέρα και ώρα που γίνονται τα self-test στο edupass.gov.gr ώστε το σχολείο να έχει εγκαίρως τα αποτελέσματα και ταυτόχρονα να εκδίδεται η σχολική κάρτα. Είναι σημαντικό να δηλώνετε τα στοιχεία του παιδιού, όπως φαίνονται στην ταυτότητα ή το διαβατήριο, διαφορετικά δεν θα αναγνωρίζεται.
5. Απευθύνουμε έκκληση: τα self tests να γίνονται στην ώρα τους, με τον τρόπο που πρέπει και οι μαθήτριες και μαθητές που βρίσκονται θετικοί να μένουν στο σπίτι.

Για κάθε περαιτέρω διευκρίνιση μπορείτε να απευθύνεστε στα τηλέφωνα του σχολείου 2109769884-5
Καλή δύναμη!