Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 επισκέπτες και κανένα μέλος

Το 1ο ΓΕΛ Αγίου Δημητρίου, επίσημος υποστηρικτής της Ολυμπιάδας Φυσικών Επιστημών της Ευρωπαϊκής EUSO 2014

Στην Αθήνα από τις 31 Μαρτίου έως και τις 6 Απριλίου διεξήχθη για το 2014 η Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών της Ευρωπαϊκής (EUSO 2014). Το 1ο ΓΕΛ Αγίου Δημητρίου ήταν από τους επίσημους υποστηρικτές της διοργάνωσης.

Το βράδυ της 3ης Απριλίου στο αίθριο του κτηρίου το σχολείο μας φιλοξένησε τους 150 μαθητές και τους 100 καθηγητές από από 25 χώρες της Ευρώπης που πήραν μέρος στη διοργάνωση. Οι Ευρωπαίοι μαθητές παρουσίασαν θεατρικό, Ελληνικά τραγούδια και Ελληνικούς δημοτικούς χορούς που έμαθαν κατά την παραμονή τους στην Αθήνα.

Παράλληλα, ομάδα μαθητών του σχολείου παρουσίασαν άψογα δημοτικούς χορούς που ενθουσίασαν.

Το δείπνο της βραδυάς προσέφερε ο δήμος του Αγίου Δημητρίου, ο οποίος ήταν και επίσημος χορηγός της διοργάνωσης.

παρουσίαση