Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 9 επισκέπτες και κανένα μέλος

Ανακοίνωση - Ενημέρωση

1o ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες των μαθητών-τριών της B’ και Γ' τάξης,

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου σας προσκαλεί σε συνάντηση, την Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 19.30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου (Αμφιθέατρο). Στη συνάντηση θα γίνει ενημέρωση για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου (εγγραφές, μετεγγραφές, φοίτηση και θέματα οργάνωσης της σχολικής ζωής. [ΦΕΚ 120 - Aριθμ. 10645/ΓΔ4 -23/01/2018] και το εξεταστικό σύστημα.

Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη, καθώς θεωρούμε ότι η συμμετοχή σας αποτελεί εγγύηση για τη βελτίωση του παιδαγωγικού κλίματος μέσω της προώθησης ενός πλαισίου καλύτερης επικοινωνίας και συνεργασίας των μελών της εκπαιδευτικής κοινότητας.